Kiğı Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kiğı Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği

Bu forum sitesi güzel ilçemizin geleceğine ışık tutacak bir projeksiyon konumunda olup bu bilinçle hareket etmenizi rica ediyoruz.Lütfen forum sitesinde siyasi içerikli konuşmalara yer vermeyelim ve kişilerin onurlarını rencide etmeyelim.Teşekkürler...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

GAZETEKLERDE DERNEĞİMİZ

YazarMesaj
Tarık Ürün

Tarık Ürün

GAZETEKLERDE DERNEĞİMİZ Empty
MesajKonu: GAZETEKLERDE DERNEĞİMİZ   GAZETEKLERDE DERNEĞİMİZ Icon_minitime13.03.09 13:40

Kiğı Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanı Tarık Ürün ile Kiğı Belediye Başkanı Coşkun Güven, Vali Balkanlıoğlu’nu ziyaret ederek; düzenlenecek festival için destek istediler.

Bu yıl birincisi düzenlenecek olan ‘Kiğı Seyit Kasım Doğa, Kültür ve Bal Festivali’ için tanıtımı için çalışmalara başlayan Kiğı Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanı Tarık Ürün ile Kiğı Belediye Başkanı Coşkun Güven, Vali Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret ederek festival hakkında bilgi vererek destek istediler.
Bingöl’ün ve Kiğı ilçesinin; altyapı, sağlık, eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasını sağlamak, toplumda birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunu geliştirmek, tarihi, doğal, ve kültürel alanlarda tanıtımını sağlamak ve bu konularda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek ve ortak çalışmalar yürütmek amacı ile 03.02.2009 tarihinde kurulan, kurulduğu günden bu güne kadar çok kısa bir süre geçmesine rağmen, Kiğı’da çok önemli fonksiyonlar üstlenmeyi başaran, Ülkemizin içinde bulunduğu siyasi atmosfere rağmen siyasetten bağımsız kalmayı, hatta siyaset üstü bir tutum sergilemeyi başaran ve bütün siyasi parti belediye başkan adaylarını aynı çatı altında toplamayı başararak bir ilke imza atan Kiğı Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri ve Başkanı Tarık Ürün ile Kiğı Belediye Başkanı Coşkun Güven, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada;
“Biz bu yola inancımızla çıktık, bu yol gönül yoludur, bu yol Kiğı’nın kurtuluşuna giden yoldur. Biz bu yola çıkarken çok iyi biliyorduk ki, büyük ve yüksek idealleri başarabilmemiz için birlik ruhumuzun olması gerekmektedir.
Bizleri güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizleri zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizleri bilgili ve güçlü yapan okuduklarımız, gördüklerimiz ve yaşadıklarımız değil, kafamıza ve gönlümüze yerleştirdiklerimizdir. Gevşemeyeceğiz, üzülmeyeceğiz, eğer gerçekten inanıyorsak, mutlaka başaracağız” dediler.
AMACIMIZ KİĞI’YI O ESKİ GÜZEL GÜNLERİNDEN DAHA GÜZEL HALE GETİRMEK
“İnanmayan bir gönül, içinde kuş bulunmayan bir kafese benzer” diyen Dernek Başkanı Ürün, “Derneğimizin amacı ilçemizin altyapı, sağlık, eğitim, sosyal, kültürel ve ekonomik olarak kalkınmasını sağlamak, toplumda birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunu geliştirmek, tarihi, doğal, ve kültürel alanlarda tanıtımını sağlamak ve bu konularda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek ve ortak çalışmalar yürütmek amacı ile kurulmuştur. Çıktığımız bu yolda, başarıya ulaşmamızın anahtarı, elbirliği ile hepimizin üzerine düşen görevleri yerine getirmesinden geçiyor. Kiğı’dan kopmayan kopamayan, terk etmeyen ve geride kalan bizim gibi beş on kişinin mücadelesi yetmiyor diyebilirsiniz. Ama bu bir kıvılcımdır yangına dönüşecek, bu bir kar tanesidir çığa dönüşecek. Yeter ki inanalım mücadele edelim.
Ah vah etmekle, durup seyretmekle olmuyor, amacımız, Kiğı’yı özlediğimiz, hasretle andığımız o eski güzel günlerinden daha güzel, daha ileri, hak ettiği yere getirmektir” şeklinde konuştu.
En büyük sorunun sevgi eksikliği olduğunu vurgulayan Ürün, şunları kaydetti: “Etrafımızı ören sarp kayalıklar yüreğimizde sertleştirmiş. Biraz daha sevgi dolu olsa yüreklerimiz, birbirimizi biraz daha sevsek ne güzel olacak. Aşılmayacak yol kalmayacak.
Bizler bu yıl Ağustos ayında, ilk adım, ilk kıvılcım olmasını temenni ettiğimiz, inandığımız bir festival düzenlemek için tek yürek tek ses olarak çalışmalarımıza başladık. Ulaştığımız bütün Kiğılı hemşerilerimizden bu konuda bize destek olmalarını istedik. Hepsine bir kez daha teşekkür ediyoruz bizleri yalnız bırakmadılar desteklerini esirgemediler.
Bu topraklara gönül vermiş, kalbi bu topraklar için atan, tüm sevgili dostlarımıza ve hemşerilerimize sesleniyoruz, gelin kaybolan değerlerimize birlikte sahip çıkalım, gelin bir olalım birlik olalım, tek yürek tek ses olalım. O eski mutlu, huzurlu ve neşe dolu günlere hep birlikte yeniden dönelim.”

Bingololay Gazetesi

GAZETEKLERDE DERNEĞİMİZ
1 sayfadaki 1 sayfası