Kiğı Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kiğı Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği

Bu forum sitesi güzel ilçemizin geleceğine ışık tutacak bir projeksiyon konumunda olup bu bilinçle hareket etmenizi rica ediyoruz.Lütfen forum sitesinde siyasi içerikli konuşmalara yer vermeyelim ve kişilerin onurlarını rencide etmeyelim.Teşekkürler...

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

DOKTOR DEDİĞİN,TİKSİNMEYECEK VE İYİ BİR GÖZLEMCİ OLACAK

YazarMesaj
N.GURSOY

N.GURSOY

DOKTOR DEDİĞİN,TİKSİNMEYECEK VE İYİ BİR GÖZLEMCİ OLACAK Empty
MesajKonu: DOKTOR DEDİĞİN,TİKSİNMEYECEK VE İYİ BİR GÖZLEMCİ OLACAK   DOKTOR DEDİĞİN,TİKSİNMEYECEK VE İYİ BİR GÖZLEMCİ OLACAK Icon_minitime16.03.09 10:00

Tıp fakültesinde ilk kez kadavra başına toplanan öğrenciler,bayağı bir merak ve ilgiyle kadavrayı incelemektedirler Profesör dersine baslar;

-'Tıpta iki şey doktorlar için çok önemlidir, ilki insan vücudu ile ilgili hiçbir şey sizin için iğrenç olmamalıdır. örneğin,' der ve parmağını cesedin kıçına sokar ve çıkartır kendi ağzına götürür.

-'Hadi bakalım simdi sizlerde ayni şeyi yapınız!'

Öğrenciler sok içinde, hepsi duraksarlar ama bakarlar ki profesör çok ciddi, istemeye istemeye hepsi sırayla kadavranın kıçını parmaklayıp sonrada emerler. öğrencilerin hepsi bu isin tadına bakıp berbat bir hale gelmişken, profesör konuşmasını sürdürür;

-'Bir tıp doktoru için ikinci en önemli nokta gözlemdir' der ve devam eder;
-'Ben kadavranın kıçına orta parmağımı soktum ama kendi ağzıma işaret parmağımı götürdüm Şimdi bir doktor için, dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu da öğrenmiş bulunuyorsunuz. ...!

DOKTOR DEDİĞİN,TİKSİNMEYECEK VE İYİ BİR GÖZLEMCİ OLACAK
1 sayfadaki 1 sayfası